5% zľava po zaregistrovaní. Zľava sa nedá uplatniť na akciový tovar.

Zoznam vecí čo si treba zbaliť do pôrodnice.

Každá mamička si musí uvedomiť, že neexistuje jednotný zoznam vecí, ktoré si potrebuje zobrať so sebou do pôrodnice. Každá mamička je iná, má iné návyky či rutinu. Každá rodí v inom ročnom období a tiež v rôznych nemocniciach. Väčšina nemocníc má pripravený vlastný zoznam vecí, ktoré je potrebné si so sebou zobrať na pôrodnú sálu či šestonedelie.  

Kedy mať pripravenú tašku do pôrodnice? 

Pripraviť si veci k pôrodu a pobytu v nemocnici treba o niečo skôr ako máte predpokladaný termín pôrodu. V ideálnom svete by ste mali byť pripravené už 4-6 týždňov pred termínom. V prípade, kedy máte rizikové tehotenstvo je dobré byť pripravená o niečo skôr – asi od 28.týždňa.

Výbavu do nemocnice si viete pekne rozdeliť do dvoch kategórii – pôrod a šestonedelie. Veľa mamičiek si balí aj tašky podľa toho dve až tri. Ale je aj druhý spôsob – jedna taška mamička a druhá pre bábätko

Family Bag prebalovacia taškamommy bag taška do pôrodnicemommy bag taška do pôrodnice 2mommy bag taška do pôrodnice 3

 

Na čo určite nezabudnúť pri balení do pôrodnice? 

Zoznam vecí, ktoré si určite nezabudnite zbaliť do pôrodnice. V prvom rade sa  zamerajme na doklady, ktoré je nevyhnutné aby ste so sebou pri pôrode mali:

baby foto

- preukaz pre tehotné

- občiansky preukaz

- kartička poistenca

- sobášny list (väčšinou stačí fotokópia  - treba si to overiť u danej nemocnice)

- zápisnica o určení otcovstva overená na matrike (v prípade, že nie ste zosobášení)

Tieto doklady sú základ. Ale o tom či Vám budú stačiť Vám vie povedať len daná nemocnica, kde budete bábätko vítať.

Pripravili sme si pre vás, kompletný zoznam veci, ktoré si treba zbaliť do pôrodnice. Môžete si ho pohodlne vytlačiť a ísť podľa zoznamu aby ste na nič pri balení nezabudli.


Taška s výbavou do pôrodnice pre bábätko by mala obsahovať:
Cumlíky do pôrodnice

jednorazové plienky 

- vlhčené utierky – Na zadoček, ideálne bez vône.

- jednorázové prebaľovacie podložky

- krém na zadoček Krémy proti zapareninám.

- bavlnené plienky – Skvelý pomocník pri odgrgnutí bábätka ale aj na utretie slín.oblečenie do pôrodnice

- cumlík 

- potreby na umývanie 

- oblečenie do pôrodnice pre bábätko - Určite si treba pripraviť oblečenie pre bábätko na odchod z pôrodnice – výber nechám na Vás podľa ročného obdobia. Ale viete si aj kúpiť celú súpravičku do pôrodnice. Pre istotu si zoberte aj jedno alebo dve body či košieľky a čapičku. Veľa nemocníc má dané zoznamy, čo si vziať so sebou do pôrodnice, ktoré odporúčajú priniesť bábätku iba oblečenie na cestu domov (veci na pobyt v nemocnici Vám dá daná nemocnica). 

 

 

 

Taška s výbavou do pôrodnice pre mamičku na oddelenie šestonedelie by mala obsahovať:

- nepremokavé podložky – určite zoberte viac kusov. Budete ich míňať pri samotnom pôrode (pôrodná asistentka bude spod Vás vymieňať tieto podložky) a taktiež sú fajn aj na izbu, na posteľ pod seba. Prepopôrodné vložky istotu. J

 - popôrodné vložky – Nevyhnutnosť pre všetky nové mamičky hlavne v období šestonedelia. Treba si dobre zvážiť aký druh kupujete a aký Vám vyhovuje, pretože na trhu sú rôzne veľkosti, tvary a podobne.

 - popôrodné nohavičky – Je veľa žien, ktoré si do pôrodnice zoberú svoje bežné nohavičky, možno trocha staršie aby im za nimi nebolo ľúto ak sa stane nehoda. Avšak popôrodné nohavičky sú oveľa lepšie prispôsobené na dané obdobie a hlavne sú priedušnejšie, čo dopomáha k rýchlejšiemu hojeniu.

 - nočná košeľa (min. 2 ks) – Z logického hľadiska, jednu si zašpiníte pri pôrode alebo možno po ňom, tak nech máte náhradnú. Ideálne sú nočné košele na kojenie s možnosťou rozopnutia alebo otvoru na prsiach.

 - prsné klobúčiky na dojčenie – Prsné klobúčiky sú skvelá vec, pokiaľ bude mať bábätko problém Vám zachytiť bradavku pri papaní. Vďaka klobúčiku sa ľahšie prisaje. Avšak na túto tému nájdete množstvo názorov. Jedny vravia, že sú klobúčiky zlé, že sa Vám nebude robiť mlieko a neviem čo ešte. Možné to je.podprsenka na dojčenie Nehádam sa. Moja skúsenosť je taká, že s klobúčikmi som začala kojiť už po pôrode, na koľko mi malá nevedela zachytiť moju bradavku. A s klobúčikmi som kojila necelý rok, potom sa moja dcéra rozhodla že jej zavadzajú a začala jesť aj bez nich. Mlieko mi neodišlo a ani malá nevyzerá, že by z toho mala doživotnú traumu. 

 - masť na bradavky – Keďže zrazu budú Vaše bradavky potrebné na pravidelné kŕmenie bábätka , je treba sa o ne čo najlepšie starať, inak Vás budú bolieť a môže to prísť až k veciam, na ktoré určite netreba ani myslieť. Preto je moja rada jasná – mazať, mazať a mazať vždy keď môžete J

- podprsenka na dojčenie – Sú praktické a určite si pribaľte minimálne 2.

 - vložky do podprsenky – Ak  ste jednou z tých šťastných žien ako ja, je možné, že sa Vám mliečko spustí hneď po pôrode ako besné. :D Ale samozrejme aj keby to je neskôr, stále Vám dobre padne mať po ruke vložky  do podprsenky, ktoré predídu zašpineniu podprsenky či nočnej košele.

 - župan

 - papuče a obuv do sprchy – Myslím, že je pochopiteľné, že potrebujete niečo na behanie po nemocnici a taktiež si určite pribaľte aj jedny špeci šľapky do sprchy, aby ste predišli prípadným neduhom.,

 - uteráky – Je možné, že v niektorých nemocniciach Vám ich dajú. Každopádne takých nemocníc v SR asi nie je veľa. Takže určite odporúčamtehotenské dojčiacenočné košele zbaliť si aj uteráky. Ideálne dva. Jeden na bežné umývanie rúk a druhý na sprchovanie (napr. osuška)

- gumička do vlasov/čelenka – Ak máte dlhšie vlasy určite si ich treba dať do gumičky alebo ak sú vlasy kratšie úplne Vám postačí aj čelenka či už látková (ktorá aj pije pot) alebo obyčajná. Určite oceníte, že počas pôrodu sa Vám vlasy neprilepujú na spotenú tvár. 

- kozmetické potreby – Pod tým myslíme sprchový gél, šampón, mydlo na ruky, krém,...Inak povedané všetko to, čo potrebujete. To už viete najlepšie vy sama J

 - papierové vreckovky – Tie sa zídu vždy. Či už na soplík z dojatia, že ste mamina alebo len na utretie čela pri pôrode :D

 - balzam na peryMôže sa Vám to zdať za zbytočné, ale pri pôrode sa zvyknú pery oveľa viac vysušovať ako to majú bežne vo zvyku.

 - hrebeňMyslím, že tiež pochopiteľná voľba ak sa teda nechcete domov vrátiť so „skoro dredmi“ :D

 - občerstvenie na doplnenie energie – Na toto sa presnejšie používa hroznový cukor, ktorý viete kúpiť v bežných potravinách ale aj v lekárňach.

 - fľaša na vodu – V tomto prípade je tiež dobré mať pri sebe dve fľaše. Jednu veľkú vodu, ktorú budete piť, po pôrode na šestonedelí a jednu menšiu príručnú fľaštičku, ktorú budete mať po ruke aj počas pôrodu.

Cesta domov z pôrodnice s bábätkom.

V prvom rade, by ste sa mali zamyslieť čo obliecť bábätku na cestu domov z pôrodnice či zvoliť súpravičku alebo len ľahké body. Samozrejme hlavnú úlohu zohráva počasie a ročné obdobie v ktorom budete rodiť. V letnom oblečení to máte jednoduchšie. Naopak v zime by ste nemali zabúdať ani na zavinovačku do autosedačky. Samozrejmosťou je autosedačka, vajíčko v ktorom si svojho novorodenca odnesiete. Poprípade môžete ísť domov na pešo s kočíkom, ak to máte blízko. Mali by sme pripomenúť, že vajíčko ani zavinovačku nemusíte so sebou brať do pôrodnice, tie môže priniesť osoba ktorá pre Vás príde.

autosedačka od narodenia vajíčko maxi cosi coral   autosedačka vajíčko petite&mars   vajíčko autosedačka od narodenia britax

 

 Pre viac noviniek sledujte naše sociálne siete :

facebook logo stiahnuť