Prvá požičovňa hračiek v Nitre. U nás na ChildHood.sk 🧡

Optima Natura Prírodný esenciálny olej, Citrónová tráva, Edícia Jar-Leto, 20ml

Kód: BBSTOW018723
Neohodnotené
Značka: Optima Natura
4,67 €
Skladom u dodávateľa (2 ks)
Môžeme doručiť do:
21.6.2023


Esenciálny olej z citrónovej trávy na odpudenie hmyzu. Obsahuje aromatické zlúčeniny, ktoré odpudzujú nepríjemný a otravný hmyz a úžasne pôsobí na ľudský organizmus.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prírodný olej z citrónovej trávy.
Citrónová tráva (Cymbopogon citratus) sa nazýva aj citronela alebo citrónová tráva. Olej z nej získaný je mimoriadne aromatický a osviežujúci. Je častou prísadou do kozmetických prípravkov, ako sú deodoranty či soľ do kúpeľa. Jej intenzívna vôňa navyše veľmi účinne odpudzuje komáre. Vôňa oleja pripomína orientálnu, ázijskú atmosféru. Práve z Ázie pochádza táto úžasná rastlina, ktorá obsahuje aromatické zlúčeniny, ktoré úžasne pôsobia na ľudský organizmus. Zažite silu esenciálneho oleja z citrónovej trávy, ktorý teraz môžete mať vo svojej domácej lekárničke.
Olej z citrónovej trávy účinne odpudzuje hmyz!
Esenciálny olej z citrónovej trávy má tú výhodu, že odpudzuje hmyz. Väčšinou komáre, ale aj hmyz ako vši, blchy a kliešte. Používanie oleja z citrónovej trávy v letnej sezóne je skvelým a prirodzeným spôsobom, ako odpudiť nechcený hmyz. Esenciálny olej vo svojom zložení obsahuje iba aromatické zlúčeniny prírodného pôvodu. Pre svoju špecifickú chemickú štruktúru ide o látky, ktoré rýchlo prchajú. Aby bol olej z citrónovej trávy účinným repelentom, mali by ste pamätať na jeho častú aplikáciu.
Vlastnosti oleja z citrónovej trávy.
-Antibakteriálne,
-Protiplesňové
-Antiparazitárne.
Má antipyretické vlastnosti, znižuje zápal a minimalizuje kašeľ.
Pôsobí močopudne, karminatívne a stimuluje chuť do jedla.
Má upokojujúci účinok.
Zdravotníci upozorňujú, že olej z citrónovej trávy je tiež prírodným anestetikom.
Je nielen liečivý, ale aj upokojujúci a uvoľňujúci.
Veľmi často je súčasťou prípravku na masáž, uvoľňuje boľavé a napäté svaly. Okrem toho stimuluje a posilňuje svalové tkanivo. Odporúča sa ako súčasť liečby po úrazoch.
Ako vonia citrónový olej?
Olej z citrónovej trávy je ľahká, osviežujúca, príjemne citrusová a svieža vôňa. Vďaka svojej sviežosti sa ľahko používa ako prísada do antiperspirantov (navyše znižuje nadmernú tvorbu potu). Vôňa oleja z citrónovej trávy je považovaná za ľahkú, no zároveň výraznú. Jeho výraznosť určuje vysoký obsah citralu, ktorého vôňa pripomína citrón.
Ako používať olej z citrónovej trávy?
Najčastejšie sa využíva v rámci aromaterapie – s využitím zvlhčovača vzduchu, aromadifuzéra alebo rozprašovača. Stačí rozriediť 5 kvapiek oleja v 1 litri vody.
Olej z citrónovej trávy možno aplikovať aj na pokožku, ale nikdy nie samostatne (môže podráždiť pokožku). Výborne sa hodí k mandľovému oleju, takáto zmes bude dobrá na masáž.
Oleje by sa nemali používať na inhaláciu (inhalácia pomocou inhalátorov).
Esenciálne oleje od Optima Natura.
Oleje Optima Natura sú 100% prírodné esenciálne oleje najvyššej lekárenskej kvality.
Odporúča sa pre aromaterapiu, t.j. použitie difuzéra, aroma krbu, v aromaterapeutických kúpeľoch a masážach.
Ponuka esenciálnych olejov zahŕňa jednotlivé esenciálne oleje s objemom 10 ml a ekonomickým 30 ml, vrátane: levanduľového oleja, eukalyptového oleja, čajovníkového oleja, borovicového alebo pomarančového oleja a patentovaných zmesí olejov, ako je Thieves Oil a sady esenciálnych olejov ideálnych ako darček.
Aromaterapia s použitím lekárenských olejov Optima Natura je spôsob, ako si zlepšiť pohodu a náladu.
Pre svoj terapeutický účinok olejov sa používajú aj ako pomocná látka pri liečbe rôznych ochorení.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnkový tovar
PackageSize: smallbox
MallboxAllowed: true
Stage: live

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: