Optima Natura Prírodný olej, Arganový, 50ml

Neohodnotené
Značka: Optima Natura
Optima Natura Prírodný olej, Arganový, 50ml Arganový olej sa získava z orechov stromov argania. Stále zelenými kríkmi sú zarastené predovšetkým polosuché oblasti Maroka. Jeden strom arganii môže prinášať úrodu až 450 rokov. Jeho vlastnosti boli ocenené a olej sa nazýva "tekutým zlatom" dodnes. Na celom svete je tento olej jedným z najdrahších rastlinných produktov.
Dostupnosť Do 7 pracovných dní (1 ks)
Môžeme doručiť do:
9.5.2024
Možnosti doručenia
Kód: BBSTOW009686
11,80 €
Optima Natura Prírodný olej, Arganový, 50ml
Neohodnotené
Značka: Optima Natura
Arganový olej
-Získava sa z orechov stromov argania. Stále zelenými kríkmi sú zarastené predovšetkým polosuché oblasti Maroka. Jeden strom arganii môže prinášať úrodu až 450 rokov.
-Jeho vlastnosti boli ocenené a olej sa nazýva "tekutým zlatom" dodnes. Na celom svete je tento olej jedným z najdrahších rastlinných produktov.
-Vlastnosti arganového oleja sú rôznorodé. Obsahuje obrovské množstvo prospešného vitamínu E (oveľa viac ako v prípade tradičného olivového oleja). Je tiež bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín, vrátane omega-6 a omega-9 mastných kyselín. Obsahuje tiež fenolové zlúčeniny, kyselinu ferulovú, karotenoidy alebo fytosterol.
-Prírodný arganový olej je vynikajúci antioxidant, má aj protizápalové a upokojujúce účinky. Pre pokožku je to skutočný zázrak - regeneruje, zvlhčuje, oddiaľuje známky starnutia, hydratuje a vyživuje a upokojuje zápal. Odporúča sa najmä pre ľudí s vyspelou pleťou, ktorí sa chcú starať o zdravý a krásny vzhľad pokožky.
-Je to veľmi účinný prostriedok, ktorý vyživuje suchú, dehydrovanú, podráždenú a poškodenú pokožku. Olej obnovuje lipidovú bariéru a chráni pred deštruktívnym vplyvom vonkajších faktorov. Arganový olej je vo veľkej miere známy v kozmetike. Ako súčasť krémov, gélov, masiek a balzamov poskytuje vynikajúcu ochranu kože pred nepriaznivými faktormi - je to napríklad bariéra voči účinkom zvýšeného slnečného žiarenia.
-Arganový olej môže byť aplikovaný nezriedený priamo na pokožku tela a tváre, po zahriatí v rukách.
-Funguje protizápalovo, upokojuje podráždenie a hydratuje. Niekoľko kvapiek oleja by sa malo starostlivo aplikovať na vlhkú pokožku (ideálne po kúpeli), potom jemne poprikladajte ruku na časti tela. Postup je najlepšie vykonať večer po dôkladnom očistení pokožky.
-Môže sa použiť ako prostriedok na urýchlenie hojenia rán, zlepšuje pružnosť pokožky tým, že jej dodáva vzácne ceramidy.
-Je to vynikajúci prostriedok, ktorý možno použiť v boji proti akné - dokázalo sa, že ovplyvňuje reguláciu mazových žliaz.
-Jeho cenná kompozícia pôsobí aj na vlasy a nechty - primárne posilňuje a stimuluje rýchlejší rast, poskytuje tiež nádherný lesk. Arganový olej sa môže aplikovať priamo na pokožku hlavy a vlasov. Nie je potrebné oplachovať, ale stojí za to venovať pozornosť tomu, aby ste nepoužili príliš veľa oleja - potom vlasy budú ťažké, môžu byť tiež príliš mastné. Arganový olej môžete tiež použiť ako masku na vlasy. V takom prípade sa pred ich umytím nanáša na suché vlasy, ktoré sa zabalia do uteráka na 30 až 60 minút. Potom je potrebné ich dôkladne opláchnuť a štandartne umyť šampónom.
-Ak chcete vyživiť nechty, je potrebné olej naniesť priamo na ich lôžka - len niekoľko kvapiek, ktoré by ste mali predtým zahriať prstami. Liečba sa môže vykonávať každý deň. Pri kúpaní do sprchového gélu alebo vody môže pridať malé množstvo oleja. Po ukončení kúpania by ste sa nemali utierať uterákom ale nechať pokožku absorbovať cenné živiny.
-Prírodný arganový olej je úplne bezpečný.
-Jeho priaznivé vlastnosti (pri vonkajšom používaní na pokožke) môžu byť použité tehotnými ženami, dojčiacimi matkami a deťmi do troch rokov.
-Odporúčajú ho neonatológovia aj pre jemnú a podráždenú pokožku detí. Je však potrebné zvážiť, že existujú individuálne preferencie týkajúce sa kožných reakcií na rôzne zložky. Preto pred intenzívnym použitím arganového oleja stojí za to vykonať alergický test na malej časti tela.
-Olej sa môže použiť aj na masáž tela - môže tvoriť olejovú základňu v kombinácii s malým množstvom vášho obľúbeného esenciálneho oleja.
-Objem: 50ml.
Kategória: Doplnkový tovar
PackageSize: smallbox
MallboxAllowed: true
Stage: live

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: